Burun Dolgusu Uygulamasından Sonra Sonucu Görmek İçin 2 Hafta Bekleyin!

Burun dolgusu sonrası şişlik ne zaman geçer? - Dolguyla burun estetiği sonrası ödem ne zaman geçer? - Burun dolgusu sonrası ödem ne zaman ortadan kaybolur?
Burun dolgusu sonrası şişlik ne zaman geçer? - Dolguyla burun estetiği sonrası ödem ne zaman geçer? - Burun dolgusu sonrası ödem ne zaman ortadan kaybolur?  / Görsel kaynağı: Waxing With Precision

Burun dolgusu uygulamasından sonra burun üzerinde şişlik olması doğaldır. Burun dolgusu yapılırken sonuçta cildi delerek geçen ince iğneler kullanılmaktadır yani hehangi bir madde enjekte edilmese bile, iğnenin batırılması bile ödem ve nadiren de ortaya çıkan cilt altında kan sızması için yeterli olmaktadır. Burun dolgusu esnasında kullanılan dolgu malzemesinin özelliklerine, iğnenin kalınlığına, iğnenin batırılma sayısına, enjekte edilen dolgu miktarına, hastanın iyileşme özelliklerine göre işlemden hemen sonra ortaya çıkan burun ödemi ortaya çıkmaktadır. Dolgu ile burun estetiği sonuçta pratik ve ofis şartlarında yapılır bir uygulama olsa da; işlemden hemen sonra çıkan ödemin 2 haftaya kadar sürebileceği unutulmamalıdır. Genelde ilk dolgu uygulamasından sonra 2 hafta kadar beklenilmesi ve soucuna göre değerlendirilmesi daha doğru bir yaklaşımdır. Yine dolgu sonrası ödemi etkileyebilecek başka bir faktör de önceden burun ameliyatı yapılıp yapılmamasıdır. Özellikle ödem süresi önceden ameliyat yapılmış hastalarda daha fazla olabilir. Yine sıcak bölgede yaşayanlarda, buru üzerine sıcak buhar teması olan hastalarda ödem miktarı ve süresi artabilir.

İlk burun dolgusundan hemen sonra ortaya çıkan doku ödemi burunda asimetrik görünüme neden olabilir. Örneğin, önceden burun ameliyatı yapılmış olan ve burun sırtında sol tarafta çökme olan bir hastada, burun dolusu sonrasındaki ilk birkaç günde ortaya çıkan şişlik tam tersi bir görünümle o bölgede abartılı şişlik ve diğer tarafa doğru burnun yamulmuş oluğu izlenimini verebilir.

Yine sigara içilmesi, kan dolaşımını etkileyen ilaçların ve kan sulandırıcıların kullanılması ödem miktarını etkileyebilir. Bazı kliniklerde allerji hapı (antihistaminik tablet) kullandırılabilmektedir.

Burun dolgusundan hemen sonra belki aynaya bakıp  beğendiğiniz şekil eve gittiğinizde şiş ve asimetrik bir burun şekline dönüşebilir. Bu konuda doktorunuzun verdiği bilgilere güvenin ve 2 haftaya kadar sonucu görmek için bekleyin ....Konu ile ilgili bilgiler bulabileceğiniz kaynak linkler >>
​​
Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dudak Dolgusu Sonrasında Şişliği Azaltmak İçin Öneriler

Burun Dolgusunun Zararları

Burun Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları