Burun Dolgusu Sonrasında Egzersiz Yapılması Dolguyu Etkiler mi?

Burun dolgusu sonrasında egzersiz  - Burun dolgusundan hemen sonra spor yapılabilir mi? - Egzersiz yapılması burun dolgusunun erimesini hızlandırır mı? - Egzersiz yapılması burun dolgusunu etkiler mi?
Burun dolgusu sonrasında egzersiz  - Burun dolgusundan hemen sonra spor yapılabilir mi? - Egzersiz yapılması burun dolgusunun erimesini hızlandırır mı? - Egzersiz yapılması burun dolgusunu etkiler mi? / Görsel kaynağı: Movimento incentiva corrida como forma de desloca

Egzersiz, dolgu maddelerinin etkilerinin ortadan kalkması için bilinen bir neden değildir.Bu ürünlerin egzersizlerde çabuk çözünürlüğü gösterdiği bilimsel çalışmalar bulunmamasına rağmen; hastalarda artan metabolik hızın egzersiz yapan kişilerin enjekte edilen ürünlerin metabolizmasını arttırıp artırmadığı  ve daha hızlı erimesine neden olup olmadığı konusunda yeterli bilimsel çalışma mevcut değil. Vücut metabolizmasını arttıran aktivitelerin, geçici dolgu etki süresini kısaltableceğini kanıtlayan bir bilimsel çalışma olmasa da; mantık olarak olası bir durumdur.

Bunun dışında burun dolgusu uygulaması sonrasında, erken dönemde, kafa ve yüz bölgesinde kan basıncını arttıran ağır egzersizler, uygulama bölgesinde ödem artışına neden olabilir. Burun dolgusundan hemen sonra, serin havada ritimli yürüyüş, koşu şeklinde egzersizler önerilmektedir.​​Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dudak Dolgusu Sonrasında Şişliği Azaltmak İçin Öneriler

Burun Dolgusunun Zararları

Burun Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları