Dolguyla Burun Estetiği Sonrasında İstirahat Gerekli midir?

Dolguyla burun estetiği - Burun dolgusu sonrası  istirahat gerekir mi? - Dolgu ile burun estetiği sonrası istirahat gerekir mi? - Ameliyatsiz burun duzeltme sonrası istirahat gerekir mi? - 5 dakikada burun estetiği - 6 dakikada burun estetiği
Dolguyla burun estetiği - Burun dolgusu sonrası  istirahat gerekir mi? - Dolgu ile burun estetiği sonrası istirahat gerekir mi? - Ameliyatsiz burun duzeltme sonrası istirahat gerekir mi? / Görsel kaynağı: Mujer Descansando

Burun dolgusu işlemi esnasında az miktarda ağrı ve sonrasında da kişiye göre ve uygulama miktarına göre değişen burun ödemi ortaya çıkmaktadır. Genellikle bu durum kişinin genel durumunu etkilememektedir. Bununla birlikte sosyal açıdan burun şişliği fazla miktarda olan hastaların birkaç gün işe gitmemesi uygun olabilir. Hastalar bazen hafta sonu tatilini burun dolgusundan sonra kullanmak üzere cuma günü işlem yapılmasını tercih ederek pazartesi günü işe başlamayı uygun görmektedir. Ancak genellikle burun dolgusu uygulamasından hemen sonra ödem morluk giderici jel sürerek hastaları normal hayatına gönderebiliyoruz. Burun dolgusu uygulamasından sonra nadiren deri altında ufak kanama alanları ve ufak morluklar görülebilmektedir Bunun dışında az miktarda kızarıklık ve şişlik olmaktadır. Bu durum hastanın sosyal hayatını çok fazla etkilememektedir. Burun dolgusu sonrasındaki ilk birkaç gün çok sıcak banyo yapılmaması, düzenli olarak morluk giderici jelin sürülmesi, eğer şişliğin artmış olduğu fark edilirse dikeye yakın konumda yatılması, dolgu ile burun estetiği sonrasında ödemi azaltan uygulamalardır. Sadece sınırlı miktarda dolgu uygulaması (burun kenarı dolgusu, burun ucu dolgusu, burun kemeri dolgusu ya da burun kökü dolgusu gibi)işlemi sonrasında genellikle şişlik de sınırlı olmaktadır. Burundaki tüm bölgelerine dolgu uygulaması yapılması durumunda, ödem daha fazla ortaya çıkabilir. Bunun dışında kişiden kişiye değişen miktarlarda şişlik görülebilmektedir. Dolgun malzemesinin özelliklerine, enjekte edilen dolgu malzemesinin miktarına ve hastanın hassasiyetine göre değişen miktarlarda burun ödemi ortaya çıkmaktadır. Dolgu ile burun estetiği, uygun teknik ve kaliteli ürünler tercih edildiğinde, basit, pratik ve ofis şartlarında yapılabilen bir uygulamadır. İnternet ortamında "5 dakikada burun estetiği" ya da "6 dakikada burun estetiği" şeklinde sloganlarla sunulan bu uygulama esnasında sadece iğne batırılmasının bile ödeme neden olabileceği kolayca tahmin edilebilir. Dolgu yöntemiyle burun estetiğinde kullanılan iğneler genelde insülin iğnesi ya da daha ince olan, doku hasarını en aza indiren özellikte olan iğnelerdir.

Maalesef, belki tıbbi anlam bozukluğu olan "estetiksiz burun ameliyatı" ifadesi (estetik amacıyla yapılmamış burun ameliyatı? ya da ameliyatsız burun estetiği?) şeklinde işlemin oldukça basit, sanki hiçbir şekilde doku etkilenmesi olmadan yapılıyormuş gibi tanımlanması doğru değil. Klasik burun estetiği ve burun ucu estetiği ameliyatlarına göre çok daha kolay, çok daha kısa sürede sonucun görülebildiği bir uygulama da olsa; burun üzerinde deri altında enjeksiyon yapılmasına bağlı olarak ödem, az miktarda kızarıklık ya da az miktarda lokalize morluk olabileceği unutulmamalıdır.
​​
Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dudak Dolgusu Sonrasında Şişliği Azaltmak İçin Öneriler

Burun Dolgusunun Zararları

Burun Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları