Hyaluronik Asit İçeren Serumların Yaşlanma Karşıtı Etkilerini Gösteren Güzel Bir Video!

​​
Hyaluronik asit, fibroblast deri hücreleri tarafından üretilen, yaşlandıkça azalan cildin önemli bir doğal bileşenidir. Cilt 18 yaşında erken hiyalüronik asit kaybına başlar, ancak hyaluronik asit kaybından kaynaklanan kırışıklıklar ve diğer cilt hasarları genellikle 30'ların sonlarına veya 40'lı yılların başlarına kadar görülmez.
Hyaluronik asit nemin tutulması, tamponlama, doku tamirinde yardımcı olma, cildi yapısal bileşenleri olan kollajen ve elastinin bir arada tutulması ve mikroorganizmalara karşı koruyucu bir bariyer yaratılmasına yardımcı olmak gibi farklı görevleri bulunabilir. Son yıllarda hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünleri, dolgu malzemeleri, burun içi nemlendirici ürünler popüler hale gelmiştir. Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asitlerde etki süresinin arttırılması ve su tutma kapasitesinin değiştirilmesi çapraz bağlı formları kullanılmaktadır.


Burun dolgusu, dudak dolgusu ve göz altı dolgusu olarak kullanılan farklı formlarda hyaluronik asit içeren ürünler mevcuttur. Özellikle çpraz bağlı formları hazırlanırken kullanılan taşıyıcı ürünlerin özellikleri çok önemlidir. Burun tamponu olarak hazırlanmış olan ucuz hyaluronik asit içeren ürünlerin deri altı dolgu malzemesi (dermal dolgu) olarak (burun dolgusu, dudak dolgusu, gözaltı dolgusu ...) kulanılması yanlıştır. Daha önceden hazırladığım ve hyaluronik asit içeren dolgu mazelemeleri hakkında benzer br makale linki >> Hyaluronik Asit İçeren Dolguların Avantajları ve Uygulama Ayrıntıları

Burun dolgusu yapılırken kutu içeriğindeki ürün kataloğunda dermal dolgu olarak kullanılabileceğini gösteren ayrıntılı broşürün bulunması gerekmektedir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)' nın dermal dolgularla ilgili bilgilendirme sayfası linki >> Soft Tissue Fillers (Dermal Fillers) > Soft Tissue Fillers Approved

​​

Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dudak Dolgusu Sonrasında Şişliği Azaltmak İçin Öneriler

Burun Dolgusunun Zararları

Burun Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları