Burun Dolgusu Uygulaması Sonrası Gebelik Riskli midir?

Hamilelikte burun dolgusu yaptırılabilir mi? - Gebelikte burun dolgusu yaptırılabilir mi? - Burun dolgusu sonrası gebe kalınabilir mi? - Burun dolgusu sonrası hamilelik riskli midir? - Dolgu ile burun estetiği sonrası gebe kalınabilir mi? - Hamilelikte burun dolgusu - Hamileyken burun dolgusu - Emzirme döneminde burun dolgusu
Hamilelikte burun dolgusu yaptırılabilir mi? - Gebelikte burun dolgusu yaptırılabilir mi? - Burun dolgusu sonrası gebe kalınabilir mi? - Burun dolgusu sonrası hamilelik riskli midir? - Dolgu ile burun estetiği sonrası gebe kalınabilir mi? - Hamilelikte burun dolgusu - Hamileyken burun dolgusu - Emzirme döneminde burun dolgusu / Görsel kaynağı: Pregnancy: News, Photos, Latest News ...

Burun dolgu maddeleri arasında en eski olan ve en yaygın kullanılanı hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Güncel yayınlara dolgu maddelerinin gebelik ve emzirme dönemlerindeki güvenilirliği net değildir. Hyaluronik asit bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bununla birlikte gebelik ve emzirme döneminde burun dolgusu enjeksiyonunun yapılmaması en uygun olandır. Hyaluronik asit burun dolgusu yapılmış olan hastalarda gebe kalınması durumunda gebeliğin sonlandırılmasının gerekli olmadığı savunulmaktadır. Gebelik ve emzirme durumu olan hastaların mutlaka dolguyla burun estetiği öncesinde doktorlarına bilgi vermesi ve işlemin uygun olup olmadığını danışmaları gerekmektedir.
Gebelik öncesi enjekte edilen bir dolgu maddesinin sizin için bir soruna neden olup olmayacağı konusu şüpheli ve tartışmalıdır. Bu amaçla, gebeliğinizi ve emzirme işlemini tamamlayana kadar burun dolgusunu ertelemeniz uygundur.

Dolgu maddeleri arasında özellikle hiyalüronik asit içerikli olan ve lidokain içermeyenler gebelik açısından en güvenli olanlardır (buna rağmen gebelik ve emzirme döneminde enjeksiyon önerilmemektedir) ve dolgu jellerinde sistemik bir emilim yoktur.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz kaynak linkler >>
​​
Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: (0212) 561 00 52
Cep tel: (+90) 0533 6550199
Fax: (0212) 542 74 47
  
http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf linkinin üzerine tıklayarak vCard (VCF Dosyası)' nı açın ve otomatik olarak Dr.Murat Enöz telefon, fax, Email WhatsApp numarası ve adres bilgileri telefonunuza kaydolsun!
Murat Enoz, MD, Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgeon - ENT Doctor in Istanbul

Private Office:
Address: İncirli Cad. No:41, Kat:4 (Dilek Patisserie Building), Postal code: 34147, Bakırköy - İstanbul
Appointment Phone: (+90) 212 561 00 52 
Cell phone: (+90) 533 655 01 99
Fax: (+90) 212 542 74 47

Automatically Dr.Murat Enöz's telephone, fax number, Email, WhatsApp number and office address will be saved on your mobile phone after the clicking on the link of http://www.kulakburunbogaz.info/Op.Dr.Murat-Enoz-Kulak-Burun-Bogaz-Uzmani.vcf with openning the vCard (VCF File)!

 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dudak Dolgusu Sonrasında Şişliği Azaltmak İçin Öneriler

Burun Dolgusunun Zararları

Burun Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları